Opazovanje ledenih kristalov skozi lupe

Letošnja zima je bila zelo mrzla. Zelo pogosto smo zjutraj opazovali in opisovali  travnik skozi okna naše igralnice. Bil je popolnoma bel, kot če bi ga ponoči prekrila tanka snežna odeja. A otroci so hitro ugotovili, da to ni sneg, ampak nekaj drugega, kar je zalo podobno snegu.

Da bi si vse ogledali od blizu, smo travne bilke, prekrite z belo svetlikajočo snovjo pazljivo prinesli v igralnico. Pa nismo uspeli nič videti, saj se je vse spremenilo v mrzlo vodo. Hitro smo se dogovorili, kaj bomo naredili. Naslednje zelo mrzlo jutro smo se toplo oblekli in vzeli v roke lupe. Na travniku igrišča smo, skozi lupe in čisto od blizu,  opazovali drobne, ledene kristalčke na travnih bilkah. Videli smo, kako hitro se spreminjajo v vodne kapljice, če nanje posije sonce ali, če nanje dahnemo toplo sapo. Tako smo spoznali slano.

 

Strokovni delavki v oddelku:
Dolores Velikajne
Sanja Prijević

 

 

 

 

 

 Nazaj na novice