JEŽKI PRAVIMO: »ZUNAJ JE ZAKON!«

Ježki uživamo na svežem zraku. Ne glede na sonce, dež, sneg, slano ali burjo, vedno najdemo čas in voljo za igre v naravi. Radi hodimo na sprehode, raziskujemo in opazujemo naravne pojave. Ob sončnih dneh se najraje igramo na našem igrišču. Včasih pa se odpravimo na sprehod in raziskujemo okolico vrtca.  Letos smo imeli srečo, da je sneg pobelil naše igrišče. Takoj smo se odpravili ven in raziskali to belo čudo. Risali smo vanj, puščali sledi na tleh in se celo kepali. Tudi slana nas je večkrat presenetila. Kljub mrazu, ki je slanin spremljevalec smo se odpravili na sprehod in opazovali kako se slana sveti na travnih površinah. Ugotavljali smo kaj se zgodi, če jo primemo v roke in kaj če jo damo na jezik. Veter nas vedno razigra. Ob vetrovnih dnevih se odpravimo med drevesa in poslušamo melodijo, ki jo veter zaigra med krošnjami. Dež nas včasih zadrži v igralnici.  Takrat odpremo okna in opazujemo dež ter zvok dežnih kapelj. Zvoke dežja zaigramo na cajone. Ko pa se nebo razpre in se temni oblaki skrijejo, obujemo škornje in čofotamo po lužah. Narava je čudovito igralno polje, če znamo uživati v njej.

Strokovni delavki skupine Ježki: Martina Jakus in Martina DekortiNazaj na novice