BODIMO ZELENI, KAJ TO POMENI?

Že več let sodelujemo z javnim  podjetjem Okolje Piran, ki je izdalo knjižico »Bodimo zeleni, kaj to pomeni?« ter jo podarilo vsem otrokom  v vrtcu, starim od 4 do 6 let.

Glavna junakinja želvica Kareta Carletta, ki se z odpadki sooča vsak dan, preko didaktičnih iger otroke uči in spodbuja k varovanju našega planeta in ohranjanju zdravega morskega okolja, v katerem bo lahko mirno živela. Otroci so aktivno, ustvarjalno in zelo zagnano pomagali želvici pri reševanju nalog, svoja spoznanja in zavedanje, kako se odpadki ločujejo, kateri odpadki lahko končajo v morju pa so  prenesli na vse člane svojih družin.

Vsem enotam in igralnicam so podarili tudi velike koše za ločevanje papirja in mešane embalaže, ki jih je v vrtec prinesla maskota želvica Kareta Carletta. Otroci so jo navdušeno sprejeli, ji zapeli in pripovedovali, kako lahko ohranjamo naše morje čisto.

Obljubili smo ji, da bomo čuvali naše morje ter vse živali v njem.

 

Ravnateljica: Leonora Drgan, prof.mag.zg.uč.

 

 

 Nazaj na novice