Vrtec Morje Lucija se predstavi na Madridski univerzi

V vrtcu Morje Lucija že vrsto let dela vzgojiteljica Ingrid Fikfak Vergolini, ki svoj poklic jemlje kot poslanstvo. Aktivno se vključuje v projekte v lokalnih in mednarodnih okvirjih. Zelo uspešna je predvsem na likovnem področju in prav to je vplivalo, da so jo povabili na Madridsko univerzo Da Ma José Álvarez Barrio Vicedecana de Extensión Universitaria, Cooperación y Cultura, kjer je za študente 4. letnika likovne univerze vodila predavanje o umski in telesni pripravi predšolskih otrok na uspešno, sproščeno in ustvarjalno izražanje v likovni umetnosti.


Predavateljica in akademska slikarka Ana Mazoy, ki je Ingrid povabila k sodelovanju  je seznanjena z visoko kakovostnim in strokovnim delom v slovenskih vrtcih, zato je želela, da tudi madridski študentje, nekateri bodoči likovni pedagogi, spoznajo pomen učenja z in ob igri in vpliv kakovostnega estetskega in umetniška okolja, ki zelo sooblikuje otrokov razvoj, estetsko vrednotenje in osebni okus.