Učilnice na prostem v skupini Nevenke in Andreje

Učilnice na prostem je učenje skozi igro, potekale so na različnih lokacijah v bližnji in širši okolici enote Ježek. Na igrišču vrtca smo izvajali gibalne minute in vadbene ure, igre z žogo, poligon z premagovanjem ovir, plesne in glasbene dejavnosti. Odpravili smo se na sprehod do vrtov, kjer smo opazovali naravo skozi letne čase. Opazovali drobne živali z lupo. Nabirali regratov cvet in naredili med iz regratovih cvetov. Izvajali poskuse z vodo (kaj potone in kaj plava na vodi), z različnimi tekočinami (kis, olje, sok, itd.). Veliko pozornosti smo namenili tudi ločevanju odpadkov in ozaveščanjem za čiste vode.

Vedoželjnosti, igrivosti ni bilo videti konca. Z veseljem bomo učilnice na prostem izvajali tudi skozi naslednje šolsko leto.

 Nazaj na novice