Male skrivnosti borovega gozdička

Ena od prvih učilnic  raziskovalnic za potešitev radovednosti otroka je naravno okolje. Naša naloga je spodbujati radovednost, ker je to pozitivna lastnost za ustvarjalnost oz. akcijski odnos do okolja, v katerem živi otrok. Naš borov gozdiček nam ponuja veliko možnosti raziskovanja, izzivov in s tem občutek zadovoljstva ob zaznavanju pestrosti in raznolikosti tega koščka narave, pa tudi skrivnosti, npr. kje živijo škratki? Mi smo šli s tem namenom , da najdemo škratka Kuzmo. Po dolgem iskanju smo ob deblu našli rdečo kapico in pismo, ki ga je škratek pustil za nas. Žal je moral na Gorenjsko, vendar nam je pustil presenečenje, skriti zaklad. Hitro smo ga našli in zadovoljni odkorakali nazaj v vrtec.

Jerica in Ondina

Skupina Zvezdice – StelineNazaj na novice